księgowość internetowa

Ile płacisz za księgowość ?
netto PLN/mies.
pamiętaj

Łatwiejsze składanie deklaracji VAT-7 i VAT-7K przez Internet.

29.10.2012

Jak informuje Ministerstwo Finansów następne elektroniczne deklaracje można składać przez Internet bez konieczności posiadania tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Dotychczas z takiej możliwości mogli korzystać tylko podatnicy składający deklaracje roczne PIT.

Od dnia 1 października 2012 r. można w ten sposób składać następujące deklaracje:
  - VAT-7, VAT-7K, VAT-7D – za okresy rozliczeniowe rozpoczynające się po dniu 31 grudnia 2010 r. – w przypadku osób fizycznych będących podatnikami podatku VAT,
  - PCC-3 ( bez załącznika 3a ) – dotyczące czynności cywilnoprawnych dokonywanych po dniu 31 grudnia 2011 r.

Do wysłania powyższych deklaracji podatkowych konieczny jest dostęp do Internetu oraz przygotowanie danych takich jak: PESEL, NIP, imię i nazwisko, datę urodzenia, kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu lub rocznym obliczeniu podatku za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszym niż rok, w którym składane są deklaracje, które zabezpieczają autentyczność składanej deklaracji.  Niestety wciąż z tego sposobu składania deklaracji VAT nie mogą korzystać spółki.

W związku z tym już wkrótce dla osób fizycznych udostępnimy zmiany w zakładce Deklaracje->VAT-7 i Deklaracje->VAT-7K. Prace są zaawansowane i już za kilka dni wygenerowaną deklarację VAT-7 lub VAT-7K będzie można z poziomu serwisu wysłać drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje.
Dzięku temu nasi użytkownicy zaoszczędzą czas i pieniądze przeznaczony na wypełnianie deklaracji i składanie jej w urzędzie.

Wróć  
Live Chat Software