księgowość internetowa

Jak bezpiecznie korzystać z serwisu Bookkeeper.pl ?

 

Twój komputer:

 1. Komputer z którego korzystasz powinien być wyposażony w często aktualizowany (najlepiej automatycznie) program antywirusowy i program typu firewall (program zapobiegający niepowołanemu dostępowi z sieci).
 2. Powinieneś zadbać o systematyczne wgrywanie łat (patch) i poprawek do systemu operacyjnego Twojego komputera.
 3. Powinieneś unikać logowania się do serwisu z  nieznanych komputerów – np. komputerów w kawiarenkach internetowych. Nigdy nie wiesz, czy na takich komputerach nie są zainstalowane programy do podglądania haseł.
Bezpieczeństwo w serwisie księgowości internetowej Bookkeeper.pl
 1. Twój login może zawierać od 6 do 16 znaków. Przy jego tworzeniu możesz używać dużych i małych liter oraz cyfr od 0 do 9. Nie możesz stosować polskich znaków diakrytycznych oraz używać spacji.
 2. Twoje hasło może zawierać od 6 do 32 znaków. Przy jego tworzeniu możesz używać dużych i małych liter oraz cyfry od 0 do 9. Twoje hasło musi zawierać co najmniej jedną cyfrę. Hasło nie może być takie same jak login. Nie możesz stosować polskich znaków diakrytycznych oraz używać spacji.
 3. Nie używaj tego samego hasła w innych serwisach.
 4. Nie wolno zapisywać haseł. Pamiętaj – od tego zależy bezpieczeństwo Twoich danych.
 5. W procesach: rejestracji, aktywacji, logowania i korzystania z serwisu oraz w procesie odzyskiwania hasła powinieneś upewnić się, czy połączenie z Serwisem realizowane jest w bezpiecznym, szyfrowanym protokole – https://. Można to sprawdzić otwierając informacje o ważności i weryfikacji certyfikatu bezpieczeństwa.
 6. Jeżeli dostrzeżesz oznaki błędnego funkcjonowania serwisu takie jak: inny wygląd interfejsu użytkownika, dziwne komunikaty, niespotykane obrazki, itp. niezwłocznie powinieneś przerwać korzystanie z serwisu. Może być to oznaką próby przejęcia loginu i hasła do Twojego konta. Prosimy o zgłoszenie nam takiej sytuacji.
 7. Do drukowania jakichkolwiek dokumentów generowanych przez Serwis powinieneś używać odpowiednich poleceń systemowych, przy czym odradzamy wykonywanie tak zwanych zrzutów z ekranu ponieważ na takim zrzucie mogą być widoczne informacje, których nie ujawniasz w toku prawidłowej pracy w Systemie.
 8. Nie podawaj nikomu swojego hasła - nasi konsultanci nigdy Cię o to nie poproszą.

Życzymy bezpiecznej pracy

Bookkeeper.pl